50X106BWSSBOX, 1/2" x 1.06 Belleville Washer, Stainless Steel
Image of 50X106BWSSBOX 50X106BWSSBOX, 1/2" x 1.06 Belleville Washer, Stainless Steel
Brand: Burndy
Catalog ID: 50X106BWSSBOX
1/2" stainless Steel Belleville Washer.
  • Stainless Steel hardware is manufactured from 18-8 non-magnetic material
  • Nut surfaces and bolt heads have American National Coarse Series, Class #2 fit
General
Catalog Number
50X106BWSSBOX
Material
Stainless Steel
UPC
Dimensions
Dimension - Bolt Size fraction
1/2
Length
1.06 in
Package Height
0 in
Package Length
0 in
Package Weight
0 lb
Package Width
0 in
Width
0.5 in